
Linus Kendall, který má dvojí občanství, švédské a britské, dokončuje doktorský studijní program v oboru výpočetní techniky na univerzitě v Sheffieldu. Řekl, že Spojené království už není dlouhodobě dobrou volbou. Hlavně díky skutečnosti, že již nemůže být součástí evropské spolupráce v oblasti výzkumu. Pro akademiky se tak tato země stává nezajímavou volbou a také pro všechny, kdo provozují vlastní podnikání, by bylo lepší aby Brexit vůbec nenastal.
Londýn byl však znovu vybrán jako nejvyhledávanější globální město v průzkumu provedeném na více než 366 000 pracovníků z 200 zemí. Navzdory Brexitu se finanční, podnikatelský a kulturní význam nezdá být hlasováním ovlivněn. Organizace ve Velké Británii čelí výzvám, jak udržet metropoli stále atraktivním celkem pro mezinárodní pracovníky i přes tento pád z druhého na páté místo.

Na druhou stranu se výrazně zvýšila ochota britských dělníků pracovat v zahraničí a z podprůměrné hodnoty 42% v roce 2014 se zvýšila na úroveň nad průměrem. Celých 62%. Nikde jinde na světe takový nárůst nebyl zaznamenán. Tyto dva na sebe navazující trendy, vytvářejí velkou výzvu pro Spojené království. V současnosti je důležité, aby se soukromé a veřejnoprávní organizace přijaly kroky k získání a zachování budoucích špičkových talentů a mohli zajistit jejich úspěch v jakémkoliv odvětví.