Aby psaní blogu nebylo utrpením

Web

Psát blogy je in, možná ho teď mají všichni kolem vás. Vy určitě máte potřebu také dokázat, že něco prožíváte. Není to ale jen tlak okolí? Toužíte opravdu právě psát? Co, když se vám před každou slohovkou ve škole orosilo čelo? Mohlo to být jen kvůli pro vás nezajímavým zadáním, ale také je možné, že psaní, ač o příjemných zážitcích, pro vás bude stejným utrpením. Pokud ne
Jste spíš vizuální typ, kterému stačí fotky? V tom případě si vystačíte s facebookovými galeriemi či Instagramem. K fotkám můžete přidat krátký komentář nebo nějaký oduševnělý citát.
mnoho sociálních medií
Také můžete stříhat videa, nahrávat vlogy. Stále více lidí má problém se soustředit na text, naopak audiovizuální tvorba je na vzestupu.
Pro více originality můžete se místo písma vyjádřit obrazem – malbou, kresbou. Pokud máte trochu nadání, radost z tvorby a uznání se rychle dostaví.
Pokud vás touha věnovat se prachobyčejnému staromódnímu psaní nepřešla, je třeba držet se několika pravidel, která vám je usnadní.
1. Pište čerstvé zážitky
Není nutné článek psát ve dvě v noci po návratu ze skvělého koncertu, ale po měsíci už emoce vychladnou a vy je nebudete schopni plnohodnotně předat, do psaní se budete muset nutit.
2. Buďte upřímní, na nic si nehrajte
Blog, který je psaný pro komerční účely rozezná dnes každý, nejen marketingový expert. Pište pro sebe, pro své potěšení, ne pro zalíbení se ostatním.
3. Méně znamená více
Jak v designu, tak i v délce textu. Stručnost je čtivější a vždy je lépe, když si čtenáři pomyslí: „Ach, škoda, že to bylo tak krátké,“ nežli „kdy už ten článek konečně skončí!“
psaní na papír
4. Vyberte si vhodně doménu
Ať využijete Blog.cz, Webnode, či zahraniční Blogspot, WordPress, případně blogy přivázané ke zpravodajským webům, myslete na svůj komfort. Pokud se vám v rozhraní bude špatně orientovat, psaní bude probíhat s nechutí.
Nezapomínejte ale hlavně svůj život žít a prožít! Pro samé sdílení si své zážitky nevychutnat by byla opravdu škoda…